Home > Історія | Видатні дзензеляни | Економіка | Культура > Відкриття меморіальної дошки Христофору Антоновичу Барановському

Відкриття меморіальної дошки Христофору Антоновичу Барановському

Baranovskyj_Kh27 липня 2013 року о 13-00, 
біля Дзензелівського будинку культури,
відбудеться відкриття меморіальної дошки видатному діячеві кооперативного руху, фінансисту, громадському і державному діячу, першому міністру фінансів уряду УНР Христофору Антоновичу Барановському.
 З 1897 року по 1911 Барановський проживав в Дзензелівці. Тут він керував Дзензелівським ощадно-позичковим товариством, яке було найуспішніше у всій Російській імперії. З його ініціативи в Дзензелівці в 1907 році був збудований Київський Союзбанк (зараз будинок культури), який до 1911 року був головним кооперативним банком Київської губернії. А 1912 року зведено шкільний комплекс: вища школа, земська школа, директорський будинок, квартири вчителів. 1911 року Барановський переїздить до Києва, 1917 року він стає першим міністром фінансів України. Але й після переїзду до Києва він мав тісний зв’язок з Дзензелівкою і залишив про себе добру пам’ять і шану дзензелян.

Після відкриття дошки відбудуться слухання присвячені становленню та розвитку кооперативного руху в Україні за участі провідних науковців.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

TOP