Home > Сільська влада > Заява Дзензелівської сільської ради з приводу внесення змін до Конституції України.

Заява Дзензелівської сільської ради з приводу внесення змін до Конституції України.

11998841_1633062943635621_2955534480313065214_n

Розглянувши питання внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) на сесії сільської ради 2 вересня 2015 року, Дзензелівська сільська рада заявляє.

1. Запропоновані прийнятим законопроектом зміни до Конституції щодо децентралізації влади у частині створення нормативно-правових умов для самоорганізації населення та включення механізмів демократії значно погіршують статус органів самоорганізації населення у порівнянні навіть з чинною редакцією Конституції України та не виправдовують очікування українського суспільства.

2. Введення інституту префектів – це фактично централізація вертикалі влади Президента. Оскільки громада не матиме можливості відкликати ні депутатів, ні суддів, ні представників центральної вертикалі влади. Крім того, наслідки повноважень, якими наділений префект, можуть призвести до нової форми корупції в регіонах.
3. Найнебезпечнішими для існування провінційної місцевості є те (і це замовчується у засобах масової інформації), що зникає поняття територіальної громади. Якщо за чинної конституції територіальна громада це юридична особа публічного права, яка має свій статут, може виступати власником і суб’єктом господарських відносин, то «жителі громад» у пропонованій редакції ніяк не зможуть претендувати ні на роль власника, ні на роль суб’єкта господарських відносин. Власником майна стають не територіальні громади, а районні та обласні ради. Кращого способу легалізувати дерибан на місцевому рівні годі придумати!

4. Нові конституційні зміни перетворюють війну, розв’язану і підтримувану Росією, на звичайну громадянську війну і дозволять їй завоювати нас зсередини.

Нова Конституція в нинішній редакції за жодних обставин не може бути Конституцією України. Оскільки текст змін до Конституції України – є елементом зовнішньополітичного торгу української влади з ЄС, США та Росією.

Звертаємось до районної ради та всіх сільських рад Маньківського району

– звернути увагу на замовчані у ЗМІ положення змін до Конституції і висловити свій протест проти остаточного їх прийняття, оскільки вони приведуть до фактичного знищення Української Держави.

– приймати самостійні рішення що до децентралізації, не піддаючись на тиск «згори».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

TOP