Home > Культура | Природа, екологія > Прогулянки парком стануть приємнішими

Прогулянки парком стануть приємнішими

IMG_8274

Тому, хто не знає, важко повірити, що колись у дзензелівському парку стояв великий дерев’яний павільйон, грав духовий оркестр, проводились танці, футбольні, лижні, легкоатлетичні змагання, у вихідні дні продавали ситро і морозиво, всюди квітнули клумби і щовечора тут збиралось чимало дзензелян.

Але  вже довгі роки парк стоїть зарослим і здичавілим. Хоч якось  оживлюють його тільки футбольні змагання влітку, малюки, що іноді ходять на прогулянки з сусіднього дитячого садочка, та інколи відбуваються вечірні посиденьки з пивом.

І якщо діти ще звичні майже кожного дня проводити гуртом і брати участь в різних ініціативах школи, то старші дзензеляни вже давно не збираються разом без особливих потреб.

Тому, 5 листопада було вирішено провести позачерговий «суботник» в дзензелівському парку.

Ідея зробити це місце чистішим, тем більше до храмового свята, виникала у багатьох активних жителів села, а підхопили її сільська влада, школа, дитячий садочок, та інші небайдужі мешканці.

Спочатку, перед тим як школа вийшла прибирати листя, дорослі зібрали на причеп і вивезли все сміття, забрали скло битих пляшок та інші небезпечні речі. А вже потім, школярі, особливо молодших класів, із задоволенням прийнялись за сухе листя. Бо грабатись у власному подвір’ї  зазвичай сприймається дітьми, як робота, а от у парку – це заняття одразу перетворюється на веселу гру з друзями.

Таким чином дуже швидко прибрали з землі все зайве і тепер на чистій поверхні стане дуже помітно перший кинутий папірець. На деякий час це допоможе не так швидко розростатись сміттєвим купам.

Тепер зимою можна буде поступово зайнятись вирубкою парослі, готувати парк до весняного оновлення.

Під час роботи виникало дуже багато цікавих розмов щодо проектів, пов’язаних із цим місцем. Хтось обіцяв вирізати старі посохлі дерева та посадити сосонки,  березовий гай, хтось запропонував відремонтувати майданчик для оркестру,  поставити лавочки чи поділити парк на ділянки, які кожен охочий візьме під свій особистий догляд.

Але парком займатися треба. Зараз, як ніколи, відчувається потреба в оновленні і бажання хоч якось впливати на приведення до ладу країни. Тому парк –  найкраще місце, для того, щоб вчитись, не чекаючи допомоги від когось, брати на себе ініціативу по влаштуванню добробуту села, в якому ми живемо.

Дивиться також відео про парк:

 http://www.youtube.com/watch?v=ZCicbp1R02M

IMG_8336 IMG_8316 IMG_8297 IMG_8274 IMG_8213 DSC04118 IMG_8150 IMG_8162 IMG_8165 IMG_8188

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

TOP