КАЗКОВИЙ ВЕЧІР САШКА ЛІРНИКА

БезымянныйСередина травня в Дзензелівці виявилася прохолодною та дощовитою. Погода змінювалась по кілька разів на день і складно було передбачити, чи, бува, не знадобиться парасолька у сонячний день. Саме в цей час відбулася унікальна в історії села подія!

15 травня 2015 року в Дзензелівку приїхав найулюбленіший казкар України – Сашко Лірник! Можна сказати, що концерт розпочався ще за півгодини до анонсованого часу. Саме тоді, коли пан Сашко дістав з футляра давній український музичний інструмент – колісну ліру (від нього і походить творче прізвище казкаря). Навколо вже збирались люди, тому Сашко Лірник не стримував себе і розповідав веселі життєві історії, заспівав кілька пісень у супроводі ліри. Усмішки з’являлися на обличчях дітей та дорослих. Складалося враження, наче він тут не вперше, а в черговий раз приїхав до давніх друзів.

В залі зібралося немало глядачів, було багато дітей. Спочатку Сашко Лірник показав, як можна цікаво розказати усім відому народну казку «Пан Коцький». У ролях героїв були дітлахи, які з радістю були готові перевтілитися в лисичку, зайчика, ведмедика, кабанчика та інших тварин. Окрему роль мало навіть дерево, навколо якого відбувалися усі події.

Далі в програмі були авторські казки самого Сашка Лірника: «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід», «Як козак з відьмою женився», «Про дівчинку Варочку, козака із запроданою душею і срібний грошик», «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття», «Про молодицю, її гірку долю і патрет міської панночки». Неодмінно героями історій ставали гості вечора і ще ближче переносилися у світ химерної казки, де добро перемагає зло, козаки – ворогів, а добра, щира душа переважує найбільші багатства.

Усі казки сприймалися дзензелянами та гостями села щирим сміхом та гучними оплесками. В кінці вечора усі охочі змогли особисто поспілкуватись з автором та пограти на колісній лірі.

Після зустрічі з казкарем погода вияснилася, вечірнє сонце просвічувало наскрізь усю весняну зелень. Підійшовши до старих лип біля Краєзнавчого музею, пан Сашко не стримався і розповів ще одну казку! Образи героїв неначе оживали в оповідях під кремезними кронами дерев. Сашко Лірник пообіцяв обов’язково приїхати ще, бо йому у нас сподобалось! Тому, побачимось на наступному Казковому вечорі!

Павло Лисий

Безымянный3 IMG_5488 IMG_5484 DSC05285 DSC05266 DSC05231

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

TOP