Home > Історія > Не пали трави – не роби біди!

Не пали трави – не роби біди!

1вШановні дзензеляни!  Починається найквітучіша пора року і таке жахливе явище, як спалювання луків, пасовищ, присадибних ділянок та очеретяних берегів. Кожен підпал завдає шкоди довкіллю, знищує живу природу і спричиняє негативні наслідки.

•           Спалювання трав призводить до руйнації ґрунтового покриву, особливо його верхніх шарів, знищуються грунтоутворюючі безхребетні та мікроорганізми.

•           За нормальних умов, коли відмерла рослинність перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються у землю. При згорянні ж утворюється попіл. Не зважаючи на загальноприйняту думку, попіл – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання минулорічної трави щороку призводить до все більшого збіднення чорнозему.

•          На природних ділянках вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини молодих дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

•           Знищення природної трав’яно-листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту. Стара трава захищає проростаючі квіти від різких перепадів температури.

•          Екологічні дослідження не одноразово доводили хибність одного з головних аргументів за підпал: «Так нова трава краще росте»

•           В підпаленій сухій траві і листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка, мурашки, жуки-туруни та інші. Їхня здобич – попелиці, листоїди, шкідливі личинки – залишаються зимувати переважно на гілках. Тому, спалюючи траву та листя восени та навесні, ми створюємо умови для кращого розвитку шкідників.

•          Трав’яні пожежі знищують ранньоквітучі весняні рослини (первоцвіти), всі види яких знаходяться під охороною законодавства.

•           При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

За самовільні підпали сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб — від 850 до 1190 грн.

(цей закон не оминає приватних землевласників!)

 

Паління трави відносно нове явище у Дзензелівці. Воно виникло лише у 70-ті роки минулого сторіччя. Але вже значно виснажило ґрунт полів та власних  земель, винищило видове різноманіття рослин, більшість з яких зараз вже не зустріти. Та стрімко зникають навіть притаманні для цієї місцевості види, такі як суниці, ромашка лікарська, дзвоники, мишачий горошок та безліч лугових квітів.

В Україні щороку проходить кампанія по спостереженню та боротьбі з підпалами сухої рослинності.

По факту встановлення підпалу звертайтеся  до місцевих  органів влади.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOP