Home > Різне > Про іграшку «Трактор»

Про іграшку «Трактор»

Сашко Лисий

У кожної людини слово «іграшка» асоціюється переважно з дитинством. Ну хто в пять років не складав залізний конструктор, чи не грався деревяними кубиками? Зараз в Україні давно забули про саморобні іграшки, що дійсно веселять і розвивають, а це дуже важливо.

Зараз я розповім про те, як з підручних матеріалів виготовити іграшку-трактор, якою я грався з братом у глибокому дитинстві. Технологію виробництва цього механізму нам повідомила двоюрідна сестра Оля Лиса, що зараз живе у Львові, але на літо приїжджала до нас.




Так ось. Для цього потрібно: сірники, котушка для ниток, гумки для волосся, або в разі їх відсутності – щось аналогічне, і свічка. Думаю, буде не зайвим одразу запастись ножем та “циганською” голкою, або маленьким свердлом. Тут вже треба орієнтуватися на місці.






1.Берете голку (свердло) і проколюєте стінку котушки, але не повністю, бо це може призвести до відколювання. Тоді котушка стає не придатною для цієї справи. Треба зробити щось подібне, як на малюнку.

В отвір, який щойно був зроблений, загострюємо і запихаємо сірника. Важливо, щоб сірник міцно тримався – це зменшить ймовірність поломки в дорозі. Після чого, ножицями відрізаємо більшу частину сірника, залишаючи приблизно 3–5 мм.







2. Переходимо до наступного етапу. Тепер потрібно взяти гумку і просилити її в котушку, при чому один кінець зачіплюємо за той маленький сірник, що ми тільки що вставили в «ребро» котушки.

Якщо просилити гумку одразу не вийде, спробуйте скористатись сірником. Ним швидше і легше пропихнете гумку.








3. А зараз візьміть сірника, і пропхніть його у гумку, що виглядає з іншої сторони котушки і накрутіть її. Якщо накрутити за часовою стрілкою, то котушка буде їхати вперед.









Загальний вигляд «трактора».





Особливості та маленькі секрети:

1. Якщо котушка має слабке зчеплення з поверхнею, по якій вона рухається, то можна зробити насічки на «ребрах».
2. Якщо котушка не рухається, а тільки підскакує і гумка розкручується, то треба опорний сірник поставити так, щоб він сіркою торкався до котушки. Тоді гумка буде його притягувати до стінки, цим самим збільшиться тертя і ця конструкція повинна почати рухатись.
3. 
Якщо котушка взагалі не рухається, то можна сірник поставити так, щоб він сіркою торкався поверхні, по якій котушка рухається. Коли дерево (сірник) ковзає по дереву (по котушці), то тертя стає слабшим, і котушка повинна почати рухатись.
4. 
Для того, щоб конструкція рухалась швидше, бокову частину котушки можна натерти свічкою. Парафін на поверхні зменшить тертя. Таким чином можна регулювати швидкість руху котушки.

Ну ось і все. Насолоджуйтесь якісною, а головне – саморобною іграшкою!

_____

Віктор Макаренко: “На початку 70-их років минулого століття мій батько, згадуючи своє повоєнне дитинство, що пройшло на Вінничині, робив мені теж такого трактора…”


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Trackbacks:0

Listed below are links to weblogs that reference
Про іграшку «Трактор» from Дзензелівка - головна сторінка
TOP