Home > Відомі люди які відвідували село > Генеральний конструктор ракет і космічних кораблів С.П.Корольов бував в Дзензелівці?..

Генеральний конструктор ракет і космічних кораблів С.П.Корольов бував в Дзензелівці?..

Ю.Дудник.

Кілька років назад, весною 2008, я відвідував стоматологічний кабінет районної поліклініки. Чекаючи своєї черги, біля мене сидів чоловік з сусіднього села. Розговорились, стали згадувати минулі події району. І він мені розповів про подію, яка була мені до цього не відома, та й мабуть не тільки мені.

Коли будували в Довжку – лісі біля Дзензелівки, стартовий майданчик для ракетного комплексу. То, виявляється, оглянути хід робіт і готовність до встановлення ракет приїжджав сам Сергій Павлович Корольов. Генеральний конструктор ракет і космічних кораблів СРСР. В свою чергу про це розповів моєму співбесіднику значно пізніше після цієї події чоловік, який в той час служив водієм і привозив Корольова в Дзензелівку.

Цю інформацію підтверджує дзензелянин Лисий Іван Григорович. Він уточнив, що будівництво ракетного комплексу велось з 1957 по 1965 роки.

Доповнення.

Тип ракет що базувалися під Дзенелівкою (з вірогідністю 95%) – Р-12У (8К63У). По західній класифікації – SS-4 “Sandal”. Це балістичні ракети середньої дальності. Ракетні комплекси мали наземне і шахтне (підземне) базування (саме таке під Дзензелівкою).

Докладніше можна почитати тут:

  • http://ruzhany.narod.ru/rvsn/SS_4.html
  • http://www.kapyar.ru/index.php?pg=232
  • http://www.snariad.ru/grn-grn/grn_r-12/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

TOP