Home > Історія > II світова: Наказ № 007/42

II світова: Наказ № 007/42

„Він був виконаний частково, – каже Рясной,* – і я мав до цього саме пряме відношення. Мені цей наказ привіз з Москви один з заступників наркома внутрішніх справ. І було сказано, що за активну діяльність проти Червоної Армії з боку ОУНівців, виступи „боївок”, за вороже ставлення до російського народу товариш Сталін наказав виселити всіх українців до відомої матері, а конкретніше – до Сибіру.

Так, виселити Україну – це не Чечню, і не кримських татар.
Я намітив найактивніших ворогів російського народу і радянської влади – справжніх вовків. Декілька ешелонів мої молодці наповнили і відправили. Але потім цей наказ раптом зупинився. Кажуть, українські вожді кинулись в ноги Сталіну, вмовляючи його зупинити виселення. І Сталін поступився. Зовсім вірогідно, що так і було, – цілував же Камаль-паша чоботи Сталіну, щоб він не чіпав Туреччину!”
* Василь Рясной – генерал-лейтенант КДБ, в ті часиміністр внутрішніх справ УРСР.
Левко Лук’яненко. Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні. Видавничий дім „Козаки”. Київ – 2006. Сторінки 20 – 23.
„За час виконання цього наказу лише з західноукраїнських земельбуло вислано майже 2 млн. осіб. Цей злочинний наказ не був доведений до кінця через нестачу у Москви достатньої кількості технічних засобів та внаслідок боротьби проти окупантів повстанців ОУН-УПА.”
Газета За вільну Україну. 12 грудня 1996 року.Сторінка 2. Стаття „Маршал Жуков – один із стовпів сталінського терору й тоталітаризму”.


Цілком таємно

Наказ № 007/42

22 червня 1944 року м.Москва

По народному комісаріату внутрішніх справ Союзу інародному комісаріату оборони Союзу РСР

Агентурною розвідкоювстановлено: останнім часом в Україні, особливо в Київській, Полтавській, Вінницькій, Рівненській та інших областях,спостерігаються явно ворожі настрої українського населення проти Червоної Арміїі місцевих органів Радянської влади. В окремих районах і областях українськенаселення вороже чинить опір виконанню заходів партії і уряду по відновленнюколгоспів і здачі хліба для потреб Червоної Армії. Воно для того, щоб зірватиколгоспне будівництво, по хижацькому вирізає скот. Щоб зірвати постачанняпродовольством Червоної Армії, хліб закопують в ями. В багатьох районах ворожіукраїнські елементи, переважно з осіб, які ухиляються від мобілізації доЧервоної Армії, організували в лісах „зелені” банди, які не тільки підриваютьвійськові ешелони, але й нападають на невеликі військові частини, а такожвбивають місцевих представників влади. Окремі червоноармійці і командири,потрапивши під вплив полу фашистського українського населення і мобілізованихчервоноармійців із звільнених областей України, стали розкладатися і переходитина сторону ворога. Із вищевказаного видно, що українське населення стало нашлях явного саботажу Червоної армії і Радянської влади і прагне до поверненнянімецьких окупантів. Тому, для ліквідації і контролю над мобілізованимичервоноармійцями і командирами звільнених областей України,

Наказую

1. Вислати в віддалені області Союзу РСР всіх українців ,що проживали під владою німецьких окупантів.
2. Виселення виконувати:
   а) в першу чергу українців, які працювали і служили в німців;
   б) в другу чергу вислати всіх інших українців, які знайомі з життям під часнімецької окупації;
   в) виселення почати після того, як буде зібраний урожай і зданий державі дляпотреб Червоної Армії;
   г) виселення проводити тільки вночі і зненацька, щоб не дати сховатися одним іне дати знати членам його сім’ї, які перебувають в Червоній        Армії.
3. Над червоноармійцями і командирами із окупованих областей встановитинаступний контроль:
   а) завести в особливих відділах спеціальні справи на кожного;
   б) всі листи перевіряти не через цензуру, а через особливий відділ;
   в) прикріпити одного таємного співробітника на 5 чоловік командирів ічервоноармійців.
4. Для боротьби з антирадянськими бандами перекинути 12–у і 25–у каральнідивізії НКВС. Наказ об’явити до командира полку включно.
Народний комісар внутрішніх справ Союзу РСР

Берія

Зам. Народного комісара оборони Союзу РСР,

маршал Радянського союзуЖуков.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Trackbacks:0

Listed below are links to weblogs that reference
II світова: Наказ № 007/42 from Дзензелівка - головна сторінка
TOP